Levenstrein 33

Tureluurster/ april 23, 2026/ Geen categorie/ 4 commentaren

Oorlog is van alle tijden, zoals we helaas allemaal weten. In 1973 liep het fout tussen Egypte, Syrië en Israël: de Jom Kippoer oorlog. Die leidde tot een olieboycot in de Arabische wereld, en tot een oliecrisis hier bij ons. In mijn geheugen dateren de autoloze zondagen van later, van de tijd dat ikzelf al een auto had, maar mister Google  weet het vast beter dan ik.
Hoe dan ook, in die tijd had ik nog niet eens een rijbewijs. Van autoloze zondagen had ik dus geen last.

Voor mij was 1973 het jaar van de grote veranderingen. We verhuisden met het hele gezin (+ winkel) tijdelijk naar een huis 500 meter verderop, schuin over ‘De Nieuwe Beenhouwer’ die de vermelding “nieuw” behield tot zijn pensioen😉. Tijdens die verhuisperiode werd ons eigen huis verbouwd, waardoor we eindelijk in de moderne tijden terechtkwamen, mét radiatoren, mét stromend water en badkamer.

In mei werd ik 18 – nee, niet meerderjarig; daar moest je toen 21 voor zijn, maar wel helemaal volwassen naar mijn gevoel. Mijn gevoel van toen, wel te verstaan. Kijk ik nu terug op die periode, dan kan ik enkel zeggen dat ik niet meer was dan een groot kuiken.
Ik kreeg een cadeau dat ik nooit had verwacht, een Mobylette, wat voor mij een synoniem was voor vrijheid. In het verleden had ik nog maar één ding gekregen dat eraan kon tippen – van Sinterklaas. Een roodgelakt lessenaartje, compleet met inktpot en pennenvakje, en met aan de binnenkant van het opklapblad een krijtbord. Zeven was ik toen, en iets mooiers had ik nooit gezien. Toen ik een jaar of vijf later te horen kreeg dat de Sint niet bestond, weigerde ik dat te geloven. Niemand anders dan een heilige had me zoiets moois kunnen geven.
Nu, in 73, moest ik bekennen dat mijn moeder (want zij besliste en bedisselde alles in huis) nog steeds een waardige Sint was. Na het ontbijt ging ik meteen tanken, en ik reed die dag minstens 100 kilometer, denk ik. Het was fantastisch!

Mijn lief dat me Gent had leren kennen, ruilde ik in voor de buurjongen. Een groot succes werd het niet, maar dat maakte niet uit. Ik had een brommer, nietwaar!

De foto komt uit mijn privé archief, ik op mijn achttiende. Een foto genomen door alweer een ander lief;-) Wat ik aan het lezen was, weet ik niet meer, maar het moet grappig geweest zijn. En … raar maar waar: die moedervlekken zijn in de loop van de jaren allemaal verdwenen.

Deel dit bericht

4 Commentaar

  1. Sjans genoeg gehad, lees ik!

    1. Ja, hoor!
      Ik ervoer die periode toen als de schoonste van mijn leven, en in de loop der jaren is ze enkel nog schoner geworden;-)

      1. Blij dat ik ook eens een positief geluid hoor over iemands leven!

        1. Ik had, vind ik, een schoon leven. Nooit veel geld, maar meestal mijn goesting kunnen doen (of als dat niet ‘mocht’: mijn goesting gedaan!) Met het ouder worden, duiken de probleempjes op. Een haperend gewricht, een tegenstribbelende spier … Het zij zo. Mocht ik morgen of volgende maand moeten doodgaan (wat ik niet hoop), dan zal dat in vrede zijn.

Reageer hier